+48 514 521 676

biuro@artdelarte.pl

Koperty firmowe


Druk i projektowanie kopert firmowych

Koperta firmowa - projekt i druk - kompleksowa realizacja

Nieodzowną częścią identyfikacji wizualnej firmy są koperty firmowe. Dzięki nim tradycyjna korespondencja z kontrahentami staje się bardziej profesjonalna. W kopertach firmowych można przesyłać zarówno faktury, jak i pozostałe pisma adresowane do klientów firmy. Zastosowanie samych kopert bywa jednak szersze i wykraczające poza standard, co jest bardziej szczegółowo opisane w kolejnych akapitach. Skupiając się jednak na najbardziej powszechnym użyciu i przeznaczeniu kopert firmowych – ich rozmiary sprowadzają się najczęściej do standardowych formatów.

Najpowszechniejszymi rozmiarami kopert firmowych są C4, B5 i DL. Podane formaty nie wyczerpuję całego wachlarza możliwych do wyprodukowania rozmiarów, jednak zazwyczaj wyżej wymienione zaspakajają potrzeby osób i firm je zamawiających. C4 jest minimalnie formatem większym, niż A4 i jest przeznaczony właśnie do standardowych, najpopularniejszych kartek w tym rozmiarze. Większy format wymuszony jest tym, aby włożona do koperty kartka miała nieznaczną przestrzeń w jej wnętrzu. Analogiczna sytuacja dotyczy formatu B5 i DL. Ten ostatni ma większy format (200x110mm), niż standardowe DL (99x210mm) pomimo tej samej nazwy.

Koperta firmowa może występować w opcji z przeźroczystym okienkiem, lub bez niego. W standardzie jest również pasek klejący, jednak przy indywidualnych realizacjach można z niego zrezygnować. Docelowo wygląd koperty jest zawsze wynikiem obustronnych ustaleń i potrzeb klienta. Projekt koperty firmowej z treścią i elementami graficznymi zajmującymi powyżej 40% powierzchni wymaga indywidualnej kalkulacji wydruku. Wynika to bezpośrednio z charakterystyki produkcji samych kopert. Kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy projekcie, a ostatecznie w trakcie druku kopert firmowych pozwalają nie tylko na ich personalizację, ale również na indywidualną kalkulację i optymalizację kosztów produkcji.

Koperty firmowe - portfolio

Koperta firmowa | 4 Światy - DL Koperta firmowa | Ascom Networks - B5 Koperta firmowa | Aspol-Geo Geodezja - C4 Koperta firmowa | Brit-Pol - DL Koperta firmowa | Euromaster - C4 Koperta firmowa | Farmator - C5 Koperta firmowa | Gebra - DL Koperta firmowa | Panas - C6 Koperta firmowa | Romex - DL Koperta firmowa | Salon Strefa Piękna - C6

Projektowanie kopert firmowych w Art Delarte - cennik

Basic Realizacja 1 projektu graficznego (1 strona) z 5 poprawkami.

Liczba projektów
1

Rozpoczęcie prac
3 dni

Liczba poprawek
5

Cena netto od
100 zł
123 zł brutto

Silver Realizacja 3 projektów graficznych (1 strona) z 5 poprawkami.

Liczba projektów
3

Rozpoczęcie prac
4 dni

Liczba poprawek
5

Cena netto od
200 zł
246 zł brutto

Gold Realizacja 5 projektów graficznych (1 strona) z 5 poprawkami.

Liczba projektów
5

Rozpoczęcie prac
5 dni

Liczba poprawek
5

Cena netto od
300 zł
369 zł brutto

Premium Przygotowanie indywidualnej oferty.

Liczba projektów
indywidualnie

Rozpoczęcie prac
indywidualnie

Liczba poprawek
indywidualnie

Cena netto od
indywidualnie
-

Uzyskaj bezpłatną wycenę na koperty firmowe ›

PDF Ogólne warunki współpracy

Od czego zależy cena za projekt i druk koperty firmowej?

Oprawa graficzna kopert firmowych zazwyczaj jest minimalistyczna i ogranicza się jedynie do podania podstawowych danych firmowych, a niekiedy nawet jedynie do prezentacji logo. Zakres prezentowanych informacji zależny jest od docelowego przeznaczenia koperty, natomiast zazwyczaj (co nie oznacza, że zawsze) sam projekt koperty firmowej nie jest bardzo rozbudowany. Ilość treści i zagospodarowanie przestrzeni na kopercie mają znaczenie, ponieważ bezpośrednio przekładają się na czas czasy, który z kolei przekłada się na cenę za projekt koperty firmowej.

Istotną kwestią jest również to, czy projekt koperty tworzymy bazując na standardowych i dostępnych rozmiarach, czy realizujemy niestandardowy produkt, pod indywidualny wykrojnik. W tym drugim przypadku konieczne jest na początku stworzenie siatki wykrojnika, a następnie samego wykrojnika. Etapy dodatkowej pracy zdecydowanie wpływają na zwiększenie kosztu całej realizacji. Na szczęście są to koszty jednorazowe i przy ponownym druku nie trzeba ich ponownie ponosić. Każde działanie wykraczające poza standard będzie wpływało na zwiększenie ceny jednostkowej za druk kopert firmowych.

W kolejnych akapitach opisujemy szerzej możliwości druku kopert, natomiast w tym miejscu należy wspomnieć o tym, że sama koperta może być zrealizowana na papierze o różnej gramaturze – z foliowaniem, lub bez niego. Są pewne standardy, których niekoniecznie musimy się trzymać, a każde wyjście poza standard będzie miało swoje odzwierciedlenie w cenie. Dodatkowe uszlachetnienia (choćby wspomniane foliowanie) w znaczącym stopniu potrafią wpłynąć na całościowy koszt realizacji. Każdy druk kopert firmowych wyceniamy indywidualnie i podpowiadamy optymalne rozwiązania, aby uzyskany finalny produkt spełniał oczekiwania naszych klientów.

Wykonujemy również vouchery
Projekty i druk

Sprawdź ofertę ›

Koperta firmowa - zastosowanie

Koperty firmowe są jednym ze składników identyfikacji wizualnej i materiałów reklamowych w firmie. Pierwotna i najczęściej wykorzystywana użyteczność samych kopert została rozwinięta i nie ogranicza się dziś już jedynie do prowadzenia tradycyjnej korespondencji, lub wysyłki faktur w wersji papierowej. Oczywiście część firm z różnych względów wciąż korzysta z tej metody kontaktu ze swoimi kontrahentami, jednak wykorzystanie koperty firmowej może wykraczać poza wyżej wymienione przeznaczenie. Fakt ten pozwala na poszerzenie zastosowania kopert na innych polach.

Jednym z dodatkowych zastosowań kopert firmowych jest ich wykorzystanie przy zaproszeniach, lub voucherach podarunkowych. Koperta w takiej sytuacji sprawdza się nie tylko jako ochrona zaproszenia, lub vouchera, ale także jako element ozdobny i podnoszący prestiż firmy. Możliwość zastosowania dodatkowych uszlachetnień samej koperty – np. barwienie w masie, wybiórcze lakiery UV i 3D, tłoczenia, złocenia i pozostałe dodatki wpływają na to, że efekt finalny w postaci wydrukowanej koperty potrafi być naprawdę zachwycający. Każda realizacja wymaga indywidualnej kalkulacji ceny, natomiast wraz ze wzrostem zastosowania niestandardowych uszlachetnień wzrasta również kwota za druk kopert.

Wracając do standardowych zastosowań kopert firmowych – oprócz omówionego wcześniej przeznaczenia wysyłkowego, może ona pełnić swojego rodzaju ochronę faktury, lub dokumentów wręczanych stacjonarnie klientowi. Taką rolę potrafią pełnić często także teczki firmowe, lub foldery reklamowe. Wszystkie nośniki reklamy ma swoje zastosowanie, jednak nie należy ograniczać się do utartych schematów ich wykorzystania. Nie ma żadnych przeszkód w używaniu kopert do innych celów, jeżeli wewnątrz przedsiębiorstwa znajdzie się ich zastosowanie wykraczające poza standardowe rozwiązania.

Druk kopert firmowych

W ramach realizacji kompleksowego zamówienia po wykonaniu projektu graficznego oferujemy druk kopert firmowych w wybranym nakładzie i formacie. Wspomniane wcześniej możliwości personalizacji i uszlachetnień mają kluczowe znaczenie w druku. Dotyczą one nie tylko samej ceny za wydruk, ale również metody produkcji, a przede wszystkim wpływają na wizualny efekt końcowy. Niektóre standardowe warianty pozwalają na bardzo duże obniżenie kosztów ze względu na wyższe nakłady, natomiast inne (wpływające na bardziej złożone procesy) nie będą miały tak dużego spadku ceny jednostkowej ze względu na produkcję większej liczby sztuk. Każdą wycenę optymalizujemy i dostosowujemy do potrzeb zamawiającego, dlatego warto rozważyć różne warianty realizacji, które mogą być bezpłatnie wycenione jeszcze przed samym projektem graficznym.

Druku kopert firmowych podejmujemy się przy współpracy z naszymi partnerami – drukarniami lokalnymi z Torunia, a także mieszące się w innych miastach w Polsce. Na przestrzeni lat nawiązaliśmy mocne i bliskie relacje tylko ze sprawdzonymi partnerami biznesowymi i dzięki temu jesteśmy pewni, że efekt druku zawsze spełnia wymagania naszych klientów. Pozostając w ciągłej współpracy możemy zaoferować konkurencyjne ceny i zachować optymalny stosunek jakości druku do jego kosztów. Nie pozostawiamy miejsca na przypadek i oferujemy tylko sprawdzone u naszych partnerów rozwiązania.

Wydrukowane koperty firmowe pakowane są starannie w stabilne paczki i dostarczane do naszych klientów za pośrednictwem kurierów. Istnieje również możliwość odbioru osobistego – w Toruniu. Fakt ten jednak nie przyśpiesza całej realizacji, dlatego preferujemy bezpośrednią wysyłkę. Przy wycenie podajemy terminy realizacji projektu i druku, które obowiązują na dzień przygotowania wyceny. Ostateczne daty można poznać w trakcie składania finalnego zamówienia, ponieważ są one zależne od obłożenia innymi pracami w danym czasie. Z reguły jednak nie różnią się od tych, które są podawane przy wycenie.

Koperty firmowe w Art Delarte

Formularz kontaktowy

Do wysłania formularza wymagane jest wypełnienie wszystkich pól i wyrażenie zgody.

Portfolio

Cennik

Doradzimy i bezpłatnie wycenimy
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Etapy współpracy
Przed realizacją każdy pomysł poddajemy wcześniejszej analizie, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.


Konsultacje Pomysł Projekt Realizacja

Skontaktuj się z nami ›

Nasze atuty

Projekty graficzne na indywidualne zamówienie

Indywidualne
projekty

Obsługujemy firmy od 2009 roku

Wieloletnie
doświadczenie

Rozwiązania graficzne i programistyczne szyte na miarę

Autorskie
rozwiązania

Obsługa firm w zakresie projektowania, reklamy i druku

Kompleksowa
obsługa

Zlecenia realizowane są zgodnie z ustalonym terminem

Terminowe
realizacje

Indywidualna wycena każdej realizacji

Spersonalizowana
wycena

Oferujemy obsługę techniczną nad zrealizowanymi projektami

Obsługa
techniczna

Zapewniamy stały kontakt w godzinach pracy

Stały
kontakt

Opinie naszych klientów

Sprawdź opinie w Google ›

Uzyskaj bezpłatną wycenę ›