+48 514 521 676

biuro@artdelarte.pl

Projektowanie logo firmy


Jakie powinno być idealne logo?

Jakie powinno być idealne logo firmy?

Wielu przedsiębiorców rozpoczynających swoją karierę na rynku ma świadomość, że wraz z rozpoczęciem działalności konieczne będzie stworzenie odpowiedniego logotypu. Wyjątkowy znak graficzny jest niezbędny, jeśli mówimy o budowaniu marki i podjęciu działań, których efektem jest tworzenie i umocnienie się na rynku wizerunku firmy.

Jak zaprojektować logo?

Idealne logo powinno być proste i czytelne dla odbiorców w taki sposób, aby wywoływało jednoznaczne skojarzenia z konkretną marką. Na takie działanie ma wpływ bardzo wiele czynników. Do grupy trzech najważniejszych należą: prostota, rozpoznawalność oraz ponadczasowość. Praktycznie wszystkie znane na całym świecie koncerny posiadają znak graficzny, który wpasowuje się w wymienione wcześniej kryteria. Wykonanie logo firmy, które będzie zbyt krzykliwe i rozbudowane nie sprawi, że klienci je zapamiętają. Znacznie lepiej w podświadomość wpisują się proste rozwiązania, które pomimo upływającego czasu i zmian w modzie wciąż są atrakcyjne dla odbiorców.

Psychologia kolorów

Psychologowie udowodnili w wielu badaniach naukowych, że kolor ma ogromne znacznie dla odbioru treści. Barwy nie tylko różnie prezentują się, kiedy je ze sobą zestawiamy, ale również wywołują odmienne emocje u konkretnych grup odbiorców. Ogólne odbieranie kolorów przez podświadomość człowieka jest podobne – czerwień kojarzy nam się z silnymi emocjami, żółty ze słońcem, a zieleń z naturą. Wykazano jednak, że pigmenty o różnym nasyceniu są inaczej odbierane przez kobiety i mężczyzn. Również ludzie w różnym wieku reagują inaczej na poszczególne kolory. Warto zgłębić ten temat i dopasować kolorystykę swojego logo w taki sposób, by trafić w odczucia docelowej grupy odbiorców.

Czy warto skorzystać z usług firm projektujących logo?

Bardzo często właściciel przedsiębiorstwa nie ma podstawowej wiedzy na temat tego, w jaki sposób tworzyć dobry znak graficzny. W takim przypadku warto skorzystać z oferty grafika obejmującej projektowanie logo dla firm. W profesjonalnych agencjach ilustrator (lub osoba z nim współpracująca) posiada wiedzę na temat psychologii konsumentów, dlatego kiedy przedstawimy swoje potrzeby i oczekiwania możemy uzyskać bardzo trafione rozwiązanie. Oczywiście graficy są otwarci na wszelkie propozycje i sugestie zleceniodawcy – mogą zająć się jedynie profesjonalną oprawą graficzną pomysłu, przedstawieniem kilku wariantów loga lub opracowaniem księgi znaku.

Najlepsze loga nie znikną z głów odbiorców przez bardzo długie lata. Będą nie tylko przypominały nazwę firmy, ale również nawiązywały do konkretnych odczuć i emocji, które wiążą się bezpośrednio z danym produktem lub usługą. Warto więc zainwestować czas i pieniądze w stworzenie odpowiedniego znaku graficznego.

Doradzimy i bezpłatnie wycenimy
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Jak działamy?
Przed realizacją każdy pomysł poddajemy wcześniejszej analizie, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.


Konsultacje Pomysł Projekt Realizacja

Skontaktuj się z nami ›

Nasze atuty

Projekty graficzne na indywidualne zamówienie

Indywidualne
projekty

Obsługujemy firmy od 2009 roku

Wieloletnie
doświadczenie

Rozwiązania graficzne i programistyczne szyte na miarę

Autorskie
rozwiązania

Obsługa firm w zakresie projektowania, reklamy i druku

Kompleksowa
obsługa

Zlecenia realizowane są zgodnie z ustalonym terminem

Terminowe
realizacje

Indywidualna wycena każdej realizacji

Spersonalizowana
wycena

Oferujemy obsługę techniczną nad zrealizowanymi projektami

Obsługa
techniczna

Zapewniamy stały kontakt w godzinach pracy

Stały
kontakt

Opinie naszych klientów

Sprawdź opinie w Google ›

Zamów indywidualną wycenę ›