+48 514 521 676

biuro@artdelarte.pl

Menu restauracji


Karty menu, win i alkoholi - projektowanie i druk

Projektowanie menu restauracji

Karty alkoholi i win, menu restauracji, barów i klubów obejmujące potrawy i napoje najczęściej przybierają format dwustronnych lub kilkustronicowych kart formatu A4 lub A3. Dobór odpowiedniego projektu jest niesamowicie ważny. Ewentualne wyłamanie się ze standardu pozwoli lokalowi wyróżnić się na tle konkurencji, natomiast zachowanie tradycyjnego formatu podkreśla z kolei przywiązanie do sprawdzonych rozwiązań. Ze względu na spore możliwości produkcji restauracje nie są ograniczone do odgórnie narzuconych form.

Niezależnie od wyboru - zaprojektujemy dla Państwa nowoczesną kartę menu lub alkoholi w dowolnie wybranym formacie. Jako specjaliści od identyfikacji wizualnej doskonale wiemy, jakie podejmować decyzje, by ich owocem stały się wysokojakościowe produkty podkreślające ducha i charakter danego miejsca. Stworzymy dla każdej restauracji projekt menu dostosowany do jej indywidualnych potrzeb. Służymy wsparciem na każdym etapie procesu, a w przypadku pojawienia się jakichkolwiek zastrzeżeń oferujemy możliwość wprowadzenia niezbędnych poprawek. Tworzymy karty menu do restauracji w Toruniu dla klientów z całej Polski, które będą mogły być wydrukowane na papierze najwyższej jakości z możliwością jego dodatkowego uszlachetnienia.

Przy projektowaniu menu restauracji dużo także zależy od specyfiki danego miejsca. Karta powinna bowiem wizualnie pasować do całości wystroju wnętrza i charakteru dań. Jeśli jest to miejsce serwujące wykwintne potrawy, lepiej wykorzystać przejrzysty, klasyczny design niezawierający zbyt wielu elementów ozdobnych. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli tworzy się projekt menu do restauracji dla nieco lepiej rozpoznawalnego i modnego lokalu gastronomicznego, którego klientelę w większości stanowią młodzi ludzie. Wówczas dobrze jest wykorzystać nietuzinkowe elementy, które będą reprezentować tożsamość i charakter danego miejsca.

Projekty menu restauracji - portfolio

Menu restauracji A3 | Cucina Wilanów Restaurant & Wine Bar Menu restauracji A4 | Dzika Tawerna Menu restauracji A4 | Forno Powiśle Menu alkoholi A4 składane do 1/2 A4 | Legal Cakes Menu restauracji A3 składane do A4 | Legal Cakes Menu deserów A4 składane do 1/2 A4 | Legal Cakes Menu restauracji A3 | Pizzeria Soprano Menu lunch A5 | Pizzeria Soprano Menu restauracji A3 | Restauracja Raffalko Karta alkoholi 1/2 A4 | Restauracja Raffalko Menu restauracji A4 składane do 1/2 A4 | Restauracja Bacówka Menu napojów A4 składane do A5 | Restauracja Bacówka Menu restauracji A4 | Restauracja Pod Sosnami Menu restauracji A4 | Restauracja Stacja Burger Menu A4 | Street31 Menu alkoholi 3 x 1/2 A4 | Street31 Menu restauracji A4 składane do DL w C | Restauracja Tęczowa Karta win A4 składana do 1/2 A4 | Restauracja Tęczowa Menu restauracji A4 | Weranda Menu alkoholi A4 | Westburger

Menu restauracji Art Delarte - cennik

Basic Realizacja 1 projektu graficznego (1 strona) z 5 poprawkami.

Liczba projektów
1

Rozpoczęcie prac
3 dni

Liczba poprawek
5

Cena netto od
indywidualnie
-

Silver Realizacja 3 projektów graficznych (1 strona) z 5 poprawkami.

Liczba projektów
3

Rozpoczęcie prac
4 dni

Liczba poprawek
5

Cena netto od
indywidualnie
-

Gold Realizacja 5 projektów graficznych (1 strona) z 5 poprawkami.

Liczba projektów
5

Rozpoczęcie prac
5 dni

Liczba poprawek
5

Cena netto od
indywidualnie
-

Premium Przygotowanie indywidualnej oferty.

Liczba projektów
indywidualnie

Rozpoczęcie prac
indywidualnie

Liczba poprawek
indywidualnie

Cena netto od
indywidualnie
-

Uzyskaj bezpłatną wycenę na menu restauracji ›

PDF Ogólne warunki współpracy

Od czego zależy cena menu restauracji?

Cena za zaprojektowanie menu restauracji zależna od wielu szczegółów samej realizacji. Największe znaczenie mają zawartość, format i styl – w takiej dokładnie kolejności. Zawartość, czyli przede wszystkim poszczególne pozycje dań na karcie, to kluczowa składowa wpływająca na kwotę realizacji. Inaczej będzie się projektować np. kartę o formacie A4 z dziesięcioma pozycjami, a inaczej ten sam format z dwudziestoma daniami ze szczegółowymi informacjami odnośnie zawartości każdego z nich i wskazanymi alergenami. Należy zwrócić uwagę również na to, czy każda ze stron ma mieć dokładnie taki sam powtarzalny schemat, czy też w zależności od charakteru dań, które znajdują się na poszczególnych stronach – będą miały mieć one odrębny charakter i różnić się detalami, a może stanowić całkowicie odrębny projekt graficzny.

A4 jest najczęściej używanym formatem dla menu restauracji, jednak na popularności zyskują niestandardowe formaty kwadratowe, a także większe karty menu w formacie A3 (jednostronne lub dwustronne), które projektuje się zupełnie inaczej, niż menu o mniejszym formacie. Większy format może być potraktowany od razu jako jednorazowa podkładka pod talerze, lub też przybrać formę zafoliowaną, bądź zalaminowaną do wielokrotnego użytku. Kwestia ta zależna jest od charakteru restauracji i nie wpływa na sam koszt projektu, ale ma kluczowe znaczenie przy druku kart menu.

Każdy detal w trakcie realizacji ma znaczenie. Bez ustalenia szczegółów nie ma zatem jednej odpowiedzi na pytanie „Ile kosztuje projekt menu restauracji?”, ponieważ każda realizacja różni się od siebie zawartością, liczbą stron i stylem, co bezpośrednio wpływa na koszt za zaprojektowanie menu do restauracji. Na cenę za projekt menu wpływ może mieć także jego wielojęzyczność. Projektowane menu często realizujemy w kilku językach – ten fakt stwarza wiele możliwych wariantów, które przekładają się na ostateczną cenę za realizację menu.

Wykonujemy również identyfikację wizualną
Indywidualne realizacje

Sprawdź ofertę ›

Karty menu w niestandardowych oprawach

Współpracujemy z producentami i dystrybutorami niestandardowych i personalizowanych rozwiązań na potrzeby hoteli i restauracji. Jesteśmy w stanie zaproponować oprawy kart menu realizowane na różnych materiałach, które możemy dopasować do charakteru restauracji. Najpopularniejszymi z nich są ekoskóry, a także impregnowane skóry, które nie wchłaniają wody. Oprawa może być wykonana również z innych materiałów – m.in. papieru zmywalnego, sklejki, filcu, czy nawet bambusa. Pozwala to na dostosowanie całego menu do indywidualnych wymagań i nieszablonowych potrzeb naszych klientów.

Przy produkcji indywidualnej oprawy menu możliwa jest jej podstawowa, a także szersza personalizacja. Elementem najważniejszym jest jej znakowanie w postaci logo restauracji z opcjonalnymi dodatkowymi elementami. W przeważającej większości opraw możliwe jest znakowanie grawerem, lub tłoczenie logo (również hop-stamping). Personalizacja pozwala również na wybór systemu montażu, kolorów gumek, czy też okuć narożników. Dzięki mnogości opcji i świadomemu wyborowi spośród wielu modyfikacji możliwe jest dobranie oprawy menu pasującej do charakteru lokalu, a także do jego identyfikacji wizualnej.

Trwała i łatwa w czyszczeniu oprawa menu pozwala na użytkowanie jej przez długie miesiące i lata. W sytuacji, w której zmienia się tylko zawartość pozycji menu – możliwa jest wymiana samych kart wewnętrznych, bez konieczności produkcji oprawy od podstaw. Dla większości opraw możemy zaoferować różne systemy mocowania kart – m.in. w postaci kieszeni foliowych, uchwytów z zatrzaskami, czy też rurki mosiężnej. Są to tylko przykłady, które nie wyczerpują możliwości produkcyjnych. Zapraszamy do kontaktu celem uzyskania szerszych informacji.

Menu restauracji - detal ma znaczenie

Projekty menu restauracji, które tworzymy są zawsze indywidualne. Oznacza to, że otrzymują Państwo spersonalizowaną oprawę graficzną dostosowaną do charakteru, potrzeb i identyfikacji wizualnej restauracji. Dzięki zwróceniu uwagi na szczegóły zaprojektowane menu jest spójne stylistycznie z samą restauracją. Powoduje to, że Państwa klient przeglądając kartę menu nie odczuje dysonansu, a towarzysząca spójność poszczególnych elementów karty wpłynie na poczucie porządku, ładu i otaczającej go wizualnej harmonii. W takich warunkach złożenie zamówienie będzie samą przyjemnością.

W środku restauracji znajdują się charakterystyczne dla niej elementy? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby graficznie przenieść je do menu jako ozdobniki, nienachalne, ale jednak świadczące o spójności między tym, co prezentuje karta, a tym co znajduje się wewnątrz lokalu. Dzięki zwróceniu uwagi na najdrobniejsze szczegóły możliwa jest całkowita personalizacja kart menu restauracji, a także kart alkoholi i win, wkładek na lunch, czy innych form drukowanych, które przydadzą się w Państwa restauracji.

Na etapie projektowania kart menu zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Docelowo w wymierny sposób wpływa to na profesjonalny wygląd kart menu. Dzięki takiemu podejściu udaje się nam wyeliminować błędy, które mogą powstać przy mnogości pozycji w kartach. Przecinki, odstępy, odpowiednie formy językowe – na to wszystko staramy się zwrócić uwagę w trakcie realizacji projektu, aby docelowy produkt w postaci karty menu, który będą czytać Państwa klienci nie zawierał żadnych błędów. Wszystkie wspomniane zabiegi mają jeden cel – zaprojektowanie możliwie jak najlepszej karty menu, która będzie spójna i spełni swoje zadanie w Państwa restauracji.

Indywidualna realizacja w Art Delarte
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Karty menu restauracji - jak stworzyć ciekawy projekt?

Stworzenie profesjonalnego menu restauracyjnego może wydawać się w teorii łatwym zadaniem, w praktyce jednak wymaga znajomości wielu niuansów. Nie wystarczy ułożyć kolejno poszczególnych pozycji, aby menu spełniło swoje zadanie. Dobry projekt karty menu ma bardzo duży wpływ na ostateczny wybór, którego dokonują klienci restauracji. Ważne przede wszystkim jest, aby karta była przejrzysta i czytelna - to między innymi od tego zależy, czy gość nie zniechęci się do przeglądania kolejnych stron.

Przy projektowaniu karty menu należy pamiętać również o tym, że w dzisiejszych czasach potencjalni klienci bardzo często pierwszą styczność z menu mogą mieć na wiele godzin (jeżeli nie dni) przed przekroczeniem progu restauracji. Menu zamieszczone online na stronie internetowej restauracji i w mediach społecznościowych powinno być również czytelne – nie można tego ignorować i o tym zapominać. Oznacza to, że należy zadbać o ten fakt od samego początku – najlepiej już na etapie projektowania menu do druku tradycyjnego. Dzięki nakreśleniu odpowiedniej kolejności prac i strategii działania nasi klienci mają pewność, że docelowo otrzymają kompleksową realizację, która spełni swoje zadanie zarówno w samej restauracji, jak i w Internecie.

Odpowiednia kolorystyka, ułożenie pozycji, sugestie w kwestii wyboru dań, podkreślenie (niekiedy dosłownie) tego, co zdaniem szefa kuchni jest godne polecenia. Szczegóły, które mogą wydawać się mniej ważne w istocie wpływają na wybór konsumentów. Dotyczy to zarówno decyzji dokonywanych w restauracji, jak i w innych miejscach. W trakcie realizacji menu do restauracji zwracamy uwagę na detale, które wpływają następnie na stworzenie skutecznego menu.

Menu i realizacje uzupełniające identyfikację wizualną do restauracji

Oprócz samego menu, restauracja może potrzebować dodatkowych materiałów przy zachowaniu ciągłości identyfikacji wizualnej. Projektujemy i drukujemy także pozostałe składowe, które niekiedy stanowią podstawę prowadzenie restauracji. Są to m.in.: wizytówki, karty stałego klienta / rabatowe, prezentery na stoły, wkładki tematyczne / lunchowe, notesy do przyjmowania zamówień, podkładki, czy też kasetony i przestrzenne logo z podświetleniem. Zapotrzebowanie każdego lokalu jest inne i dlatego wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie.

Pomimo, że proces projektowania menu restauracji i pozostałych materiałów graficznych odbywa się w Toruniu, ofertę kierujemy do przedsiębiorców działających na terenie całej Polski. Zamówienia zagraniczne nie stanowią również bariery – w trakcie realizacji pozostajemy w ciągłym kontakcie z naszymi klientami bez względu na dzielący nas dystans. W Art Delarte do każdego zlecenia podchodzimy terminowo, a współpracę opieramy na wzajemnej komunikacji i stałym kontakcie.

Naszej oferty dotyczącej identyfikacji wizualnej do restauracji nie wyczerpuje powyższy opis. W związku z indywidualnym podejściem mamy możliwość zaprojektowania i wydrukowania wielu projektów, które nie zostały wymienione. Zamówienia, które realizujemy są sumą obustronnych ustaleń między nami, a naszymi klientami, którzy biorą czynny udział na różnych etapach tworzenia identyfikacji wizualnej do swoich restauracji. Oprócz odebrania zamówienia osobiście, oferujemy także opcję wysyłkę na terenie kraju w cenie druku.

Zamów projekt dla siebie
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Druk menu restauracji, win i kart alkoholi

W ramach realizacji kompleksowego zamówienia po wykonaniu projektu graficznego oferujemy druk menu restauracji w wybranym przez Państwa nakładzie i formacie. Przed przystąpieniem do realizacji projektu menu należy ustalić format, w jakim docelowo będzie miało prezentować się menu. Dzięki temu projekt menu będzie od razu przygotowany do druku z uwzględnieniem wszystkich koniecznych aspektów realizacji plików z zachowaniem stosownych spadów, marginesów i innych kwestii niezbędnych do spełnienia warunku poprawnego przygotowania plików pod druk dla kart menu. Na cenę za druk kart menu restauracji wpływają przede wszystkim: nakład, format, użyte materiały i ewentualne uszlachetnienia.

Najczęściej wybieraną formą w druku menu restauracji jest menu szyte (zazwyczaj przy użyciu zszywek). Nie jest to jedyna realizowana forma. Do dyspozycji mamy również karty menu wczepiane w clipboard - takie rozwiązanie pozwala na błyskawiczną podmianę pojedynczych stron bez konieczności drukowania od podstaw całej karty. W przypadku mniej rozbudowanej karty sprawdzają się menu składane (bez szycia), gdzie do zagospodarowania jest od 4 do 6 stron. Popularne są także formaty A3 do jednorazowego lub wielokrotnego użytku.

Oprócz najczęściej wybieranych standardowych form druku kart menu – nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wykonali indywidualny druk menu na podstawie niestandardowego pomysłu – z dziurkowaniem, wstążkami, na papierze ozdobnym, kraftowym, z dodatkowymi uszlachetnieniami, czy też jako karta spiralowana. Docelowa forma menu zależna jest przede wszystkim od wizji restauracji na to, w jaki sposób chce zaprezentować swoją ofertę. Jedno idealne rozwiązanie nie istnieje, dlatego do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie.

Menu restauracji w Art Delarte

Formularz kontaktowy

Do wysłania formularza wymagane jest wypełnienie wszystkich pól i wyrażenie zgody.

Portfolio

Cennik

Doradzimy i bezpłatnie wycenimy
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Etapy współpracy
Przed realizacją każdy pomysł poddajemy wcześniejszej analizie, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.


Konsultacje Pomysł Projekt Realizacja

Skontaktuj się z nami ›

Nasze atuty

Projekty graficzne na indywidualne zamówienie

Indywidualne
projekty

Obsługujemy firmy od 2009 roku

Wieloletnie
doświadczenie

Rozwiązania graficzne i programistyczne szyte na miarę

Autorskie
rozwiązania

Obsługa firm w zakresie projektowania, reklamy i druku

Kompleksowa
obsługa

Zlecenia realizowane są zgodnie z ustalonym terminem

Terminowe
realizacje

Indywidualna wycena każdej realizacji

Spersonalizowana
wycena

Oferujemy obsługę techniczną nad zrealizowanymi projektami

Obsługa
techniczna

Zapewniamy stały kontakt w godzinach pracy

Stały
kontakt

Opinie naszych klientów

Sprawdź opinie w Google ›

Uzyskaj bezpłatną wycenę ›