+48 514 521 676

biuro@artdelarte.pl

Projektowanie stron internetowych dla firm


O czym należy pamiętać projektując stronę www?

O czym należy pamiętać projektując stronę www?

Stworzenie własnej strony internetowej w dzisiejszych czasach nie sprawia praktycznie żadnych problemów. Dostępność rozwiązań graficznych i programistycznych pozwala na budowę indywidualnych stron przez agencje interaktywne. Kiedy tworzymy stronę internetową dla swojej firmy warto zadbać o to, aby była jak najbardziej profesjonalna i odpowiednio trafiała do potencjalnej grupy odbiorców.

Jakiej wiedzy wymaga projektowanie stron www?

Projektowanie stron internetowych dla firm wymaga wszechstronnej wiedzy z zakresu wielu dziedzin, które wzajemnie się przenikają. Umiejętność programowania oraz znajomość trendów i grafiki powinno być zazębione z rozumieniem psychologii biznesu, ponieważ – jak się okazuje – treść to tylko 30% przekazu witryny internetowej. Ważne jest nie tylko to co piszemy, ale również to, w jaki sposób to robimy – i nie chodzi tylko o dobór słów, ale również o dopasowanie odpowiednich barw, czcionki, grafik, rozmieszczenia i długości tekstu oraz ułożenie konkretnych zakładek. Nie ma jednak konkretnej recepty na to, w jaki sposób powinny wyglądać te wszystkie elementy, ponieważ jest to zależne od wielu czynników dodatkowych.

Odpowiednie określenie grupy odbiorców

Osobą, dla której powstaje witryna jest oczywiście Klient, który może być osobą prywatną lub reprezentantem firmy. Projektowanie stron www powinno być więc wykonywane w taki sposób, aby wpasować się w potrzeby i gusta docelowych odbiorców. Zupełnie innych rzeczy poszukuje młoda mama, prezes przedsiębiorstwa czy osoba starsza, dlatego zanim zacznie się proces tworzenia strony, warto najpierw opracować założenia i odpowiedzieć sobie na pytanie, do kogo kierowane są usługi lub produkty, a następnie wykorzystać tą wiedzę do dalszych działań.

Weryfikacja kolejnych etapów powstawania witryny

W dobie rozwiniętego Internetu, kiedy około 80% Europejczyków ma stały dostęp do sieci, niewątpliwie strony www są jedną z najlepszych wizytówek firm. Nic więc dziwnego, że projektowanie witryn internetowych jest jednym z pierwszych narzędzi marketingowych, po które sięgają przedsiębiorcy. Warto wydłużyć proces tworzenia i zapytać użytkowników o sugestie dotyczące wprowadzenia ewentualnych zmian i uproszczeń. Taki zabieg ma ogromne znaczenie szczególnie wtedy, gdy korzystamy z nieszablonowych rozwiązań. To, że dla właściciela korzystanie ze strony i szukanie na niej informacji jest proste nie oznacza, że będzie równie instynktowne dla Jego Klientów.

Tworząc nowoczesną stronę internetową warto pamiętać o podstawowych zasadach, takich jak prostota, funkcjonalność i przejrzystość. Odpowiednie podejście do tych zagadnień z pewnością będzie miało pozytywny wydźwięk wśród potencjalnej grupy docelowej, ponieważ człowiek najlepiej przyswaja proste, instynktowne rozwiązania.

Doradzimy i bezpłatnie wycenimy
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Jak działamy?
Przed realizacją każdy pomysł poddajemy wcześniejszej analizie, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.


Konsultacje Pomysł Projekt Realizacja

Skontaktuj się z nami ›

Nasze atuty

Projekty graficzne na indywidualne zamówienie

Indywidualne
projekty

Obsługujemy firmy od 2009 roku

Wieloletnie
doświadczenie

Rozwiązania graficzne i programistyczne szyte na miarę

Autorskie
rozwiązania

Obsługa firm w zakresie projektowania, reklamy i druku

Kompleksowa
obsługa

Zlecenia realizowane są zgodnie z ustalonym terminem

Terminowe
realizacje

Indywidualna wycena każdej realizacji

Spersonalizowana
wycena

Oferujemy obsługę techniczną nad zrealizowanymi projektami

Obsługa
techniczna

Zapewniamy stały kontakt w godzinach pracy

Stały
kontakt

Opinie naszych klientów

Sprawdź opinie w Google ›

Zamów indywidualną wycenę ›