+48 514 521 676

biuro@artdelarte.pl

Wystawianie aukcji na eBay


Jak wystawić aukcję na eBay z szablonu?

Jak prawidłowo wystawić aukcję na eBay?

Przygotowanie aukcji eBay do wystawienia z szablonu HTML niezaawansowanym użytkownikom serwisu aukcyjnego może przysporzyć na początku problemów, które w poniższej instrukcji staramy się rozwiązać. Nieznane do tej pory techniki edycji i pojęcia związane z serwerem po krótkim treningu nie będą stanowiły już powodu do bólu głowy. Czas przejść do opanowania podstaw edycji szablonów eBay.

Zmiana zdjęć i ścieżki oprawy graficznej na eBay

Zdjęcia w treści aukcji eBay i oprawa graficzna szablonu powinny znajdować się na serwerze, do którego podłączona jest domena z certyfikatem SSL. Dzięki temu ostatniemu uzyskujemy połączenie szyfrowane HTTPS (wymagane w serwisie eBay). Layout, który nie znajduje się na serwerze może mieć podane w kodzie domyślnie ścieżki lokalne (np. images/top.jpg) zwane dalej ścieżkami względnymi. Aby pliki oprawy graficznej wyświetlały się nie tylko na komputerze lokalnym, ale również na eBay należy przekopiować je na serwer i uzyskać ścieżkę bezwzględną. Załóżmy, że dysponujemy serwerem artdelarte.pl, pod który podłączona jest subdomena hosting (pełen adres to hosting.artdelarte.pl, a katalog, do którego wgrywamy pliki to ebay/images. Na przykładzie wspomnianego pliku - po skopiowaniu go do tego katalogu uzyskuje on zatem adres w postaci https://hosting.artdelarte.pl/ebay/images/top.jpg. Jest to tylko URL przykładowy, a prawidłowy będzie zależał od domeny, na której będzie dokonywana faktyczna instalacja.

Aby zmienić adres ścieżki względnej na bezwzględną w pliku HTML należy otworzyć go w dowolnym edytorze tekstowym (dla Windows wystarczy najprostszy Notatnik), a następnie znaleźć lokalną ścieżkę pliku (np. images/top.jpg) i zastąpić ją adresem, który ten plik uzyskał na serwerze (np. https://hosting.artdelarte.pl/ebay/images/top.jpg). Dokładnie taką samą operację należy wykonać dla wszystkich plików, które chcemy podlinkować do serwera. Można tego dokonać przy pomocy edytora tekstowego na komputerze lub z wysokości panelu na eBay w trakcie wystawiania aukcji w sekcji opisu przedmiotu po przełączeniu się na edytor HTML.

Edycja treści w edytorze standardowym na eBay

Dobrze jest, gdy szablon eBay pozwala na pełną edycję treści. Dotyczy to zarówno elementów stałych aukcji, jak i części opisowej zmiennej w zależności od wystawianego przedmiotu. Jeżeli mamy już przygotowany plik HTML z prawidłowymi ścieżkami oprawy graficznej, to możemy jego zawartość skopiować i wkleić do opisu przedmiotu (w trakcie wystawiania aukcji) przy włączonym edytorze HTML, a następnie przełączyć się na edytor standardowy. W tym miejscu wybieramy treść, która ma być edytowana i wprowadzamy nowy tekst. Edytor standardowy pozwala na podstawową edycję treści. Większe możliwości uzyskamy przełączając się na edytor HTML. Prawidłowa podstawowa edycja aukcji w ten sposób nie będzie wymagała żadnej dodatkowej wiedzy.

Modyfikacja treści w kodzie HTML na eBay

Niekiedy ze względu na zastosowane niestandardowe funkcjonalności w szablonie eBay edycja treści i plików w edytorze standardowym (wizualnym) nie jest możliwa. Należy wtedy skorzystać z możliwości edycji HTML (za pomocą edytora tekstowego na komputerze lub przy pomocy edytora HTML na eBay). Najprostsza metoda edycji w takim przypadku to wyszukanie interesującej nas treści, a następnie jej zmiana. Do prostej modyfikacji treści nie jest potrzebna znajomość języka HTML i CSS.

Jeżeli będziemy chcieli dokonać głębszej edycji styli aukcji lub skorzystać z możliwości zmian, które nie są udostępnione w standardowym edytorze niezbędna będzie przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu języka HTML i CSS. Wszystkie modyfikacje z wysokości kodu należy przeprowadzać z należytą starannością, aby nie wpłynąć negatywnie na wygląd aukcji.

Powyższa instrukcja nie stanowi pełnego opisu możliwości edycji aukcji na eBay, a jedynie zawiera podstawowe informacje, dzięki którym możliwe będzie przygotowanie i prawidłowe wystawienie aukcji w serwisie aukcyjnym.

Doradzimy i bezpłatnie wycenimy
Napisz lub zadzwoń do nas

Skontaktuj się z nami ›

Jak działamy?
Przed realizacją każdy pomysł poddajemy wcześniejszej analizie, aby sprostać wymaganiom naszych Klientów.


Konsultacje Pomysł Projekt Realizacja

Skontaktuj się z nami ›

Nasze atuty

Projekty graficzne na indywidualne zamówienie

Indywidualne
projekty

Obsługujemy firmy od 2009 roku

Wieloletnie
doświadczenie

Rozwiązania graficzne i programistyczne szyte na miarę

Autorskie
rozwiązania

Obsługa firm w zakresie projektowania, reklamy i druku

Kompleksowa
obsługa

Zlecenia realizowane są zgodnie z ustalonym terminem

Terminowe
realizacje

Indywidualna wycena każdej realizacji

Spersonalizowana
wycena

Oferujemy obsługę techniczną nad zrealizowanymi projektami

Obsługa
techniczna

Zapewniamy stały kontakt w godzinach pracy

Stały
kontakt

Opinie naszych klientów

Sprawdź opinie w Google ›

Zamów indywidualną wycenę ›